Petak, 19 Aprila, 2024

Premijer liga: Arsenal preko Čelsija prekinuo crnu seriju

Tobdžije su nadigrale Čelsi, slavile 3:1, a pobjednik je mogao da se nasluti već na poluvremenu.

Više od dva mjeseca, još od 17. oktobra, Arsenal je čekao na pobjedu u Premijer ligi.

Od tog duela sa Mančester junajtedom (1:0 na “Old trafordu”) prošlo je sedam mečeva – pet poraza i dva remija – i negativan niz je završen u londonskom derbiju. Kada je to vjerovatno malo ko očekivao…

”Tobdžije” su nadigrale Čelsi, slavile 3:1, a pobjednik je mogao da se nasluti već na poluvremenu.

Mejson Maunt je prvo pogodio stativu iz slobodnog udarca, a onda je Ris Džejms neoprezno skrivio penal u duelu sa Kjeranom Tirnijem…

Siguran sa bijele tačke bio je Aleksandr Lakazet, da bi onda maestralno iz slobodnog udarca pogodio Granit Džaka.

Do kraja je viđen još jedan evrogol, postigao ga je Bukajo Saka (mada je utisak i da je umjesto šuta želio da centrira), da bi poraz gostiju ublažio Tami Ejbraham.

Nije moglo ni u sudijskoj nadoknadi bez uzbuđenja, ali je golman Arsenala Bernd Leno odbranio penal Žoržinju i stavio tačku na derbi.

Čelsi je upisao četvrti poraz, a Arsenal sada ima šest bodova više od Fulama, koji je ispod crte.