Poraz Mornara u Beogradu

Košarkaši Mornara poraženi su na parketu Partizana 88:75, u 14. kolu ABA lige.

Mihailo Pavićević

Barani su ceh neuspjehu u Beogradu platili slabim izdanjem u prvom dijelu utakmice, kada smo se mučili u šutu i ubacili trojku iz tek 13. pokušaja.

Sve je to Partizan znao da iskoristi i da do poluvremena stvori veliku zalihu, 46:29.

Imali su crno-bijeli i plus 22 u trećoj četvrtini, ali su se potom malo opustili, dok se sa druge strane razigrao Džejkob Pulen.

Zanimljivo je da je prvi strijelac Barana prvi koš dao u posljednjem minutu treće četvrtine, a utakmicu je završio sa 19 poena.

Mornar je stigao do minus osam, imao i napad, ali je Pulen promašio trojku i ekipa Mihaila Pavićevića izgubila je šanse da se vrati u utakmicu.

Pored Pulena poenterski su se u taboru Mornara istakli Heris sa 14 i Bjelica sa 13 koševa.

U domaćem timu 19 poena Pejdža, 16 Redinga.

Partizan ima 11 pobjeda i tri poraza, dok je Mornar polovičnom učinku 7-7.