POI: Filip i Luka napadaju novu medalju u Tokiju

Luka Bakić i Filip Radović, koji je prigrabio bronzu u pojedinačnoj konkurenciji u klasi S10, danas počinju takmičenje u ekipnom dijelu na Igrama u Tokiju. Crnogorski dvojac postavljen je za treće nosioce i slobodan je u osmini finala, dok u četvrtfinalu naše momke čeka Nigerija

Crna Gora ima veliku šansu da osvoji drugu medalju na Paraolimpijskim igrama, još jednu u stonom tenisu.

Luka Bakić i Filip Radović, koji je prigrabio bronzu u pojedinačnoj konkurenciji u klasi S10, danas počinju takmičenje u ekipnom dijelu na Igrama u Tokiju.

Crnogorski dvojac postavljen je za treće nosioce i slobodan je u osmini finala, dok u četvrtfinalu naše momke čeka Nigerija.

– Koliko nijesmo imali sreće u pojedinačnom dijelu, toliko je bila uz nas u žrijebu za ekipnu konkurenciju. Slobodni smo u osmini finala, kao i stonoteniseri Poljske i Francuske – rekao je Bakić.

Tridesetogodišnji Podgoričanin istakao je da je Crna Gora favorit u četvrtfinalu.

– Jesmo favoriti, ali to moramo i da opravdamo. Moramo se maksimalno fokusirati i shvatiti ih ozbiljno. Nadam se pobijedi ko god bude rival i da ćemo biti na podijumu i u ekipnom dijelu – kazao je Bakić.

Četvrtfinalni duel Crne Gore Nigerija trebalo bi da počne u 11 sati po našem vremenu.

Radović i Bakić, u timu sa Dejanom Bašanovićem, osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu 2019. godine.