Petak, 19 Aprila, 2024

Pobjeda Čikaga, Vučević odličan protiv bivšeg kluba

Odličan je bio Nikola Vučević, crnogorski centar je za 39 minuta upisao 26 poena (18-11 iz igre, 5-2 za tri), 13 skokova, šest asistencija i dvije blokade.

Poslije dva poraza u nizu, Čikago je slavio u Orlandu 128:109 i vratio se u zonu doigravanja.

Efikasniji od njega bili su Demar Derozan i Zek Levin sa po 32 poena. U domaćem timu Moric Vagner je zabilježio 27 poena.

U NBA klasiku između Seltiksa i Lejkersa poslijednje sekunde regularnog toka i, čini se, greška sudija odlučile su pobjednika. U posljednjem napadu susreta, naime, pri rezultatom 105:105, Lebron Džejms je išao na čisto polaganje kada ga je po ruci udario Džejson Tejtum. “Kralj” je promašio usljed prekršaja, ali se arbitri nijesu oglasili. Zbog toga je Džejms, čak, pao na koljena u nevjerici, beznadežan zbog ovakve odluke sudija.

Čak je Patrik Beverli uzeo jedan od fotoaparata i pokazivao sudijama, pa je zaradio tehničku grešku. U produžetku je Boston bio nešto bolji pa je slavio rezultatom 125:121.

Sudija Erik Luis poslije utakmice priznao je da je pogriješio i da je Tejtum napravio prekršaj nad Džejmsom. Kada su novinari pitali Džejmsa za komentar situacije, rekao je:

– To je vrlo teško. Ne razumijem, ne razumijem. Napadam koš kao i svaki drugi igrač u ligi koji ima dvocifren broj slobodnih bacanja po utakmici. Ne razumem to – izjavio je Džejms.

Lejkersi su trenutno 13. u Zapadnoj konferenciji sa 23 pobjede i 27 poraza i ukoliko ostane tako propustiće plej-of.

– Dobro je što sjutra nemamo utakmicu, možemo da se odmorimo. Možemo da gledamo utakmice američkog fudbala, da odvratimo misli sa košarke. Nemamo prostora za greške. Odigrali smo jednu od najboljih utakmica sezone. Smiješno je

što smo izgubili jer je neko pogrešno procijenio situaciju. To je smiješno – zaključio je Džejms.

Lebron je bio najefikasniji igrač susreta sa 41 poenom, devet skokova i osam asistencija. Entoni Dejvis je imao 16 poena uz 10 skokova, a Patrik Beverli 15 pogodaka.

U ekipi Bostona tandem Džejlen Braun – Džejson Tejtum je meč završio sa 37, odnosno, 30 poena, a ispratio ih je i Malkolm Brogdon sa 26.

Los Anđeles Klipersi su dobru formu potvrdili i na gostovanju Atlanti gdje su upisali peti uzastopni trijumf. Ekipa iz Kalifornije slavila je u Džordžiji rezultatom 120:113 i sa učinkom 28-24 četvrta je na Zapadu, dok su Hoksi nakon trećeg poraza u prethodne četiri utakmice osmi na Istoku sa polovičnim skorom 25-25.

Kavaj Lenard je predvodio svoj tim sa 32 poena, osam skokova i četiri asistencije, Pol Džordž ga je pratio sa 23, 7 skokova i 6 asistencija, a sjajan je bio i hrvatski centar Ivica Zubac sa 18 poena, šest skokova i tri asistencije za 37 minuta na terenu.

U domaćem sastavu prednjačio je Trej Jang sa 31 poenom, pet skokova i 10 asistencija, Džon Kolins je upisao 16 poena i pet skokova, Dežonte Mari 15 uz šest skokova i osam asistencija, dok je Bogdan Bogdanović imao 9 poena i tri asistencije za 24 minuta.