“Petarda” Reala protiv Leganesa, pogodio i Luka Jović

Prvi gol srpskog napadača u dresu Reala

Fudbaleri Real Madrida sinoć su u okviru 11. kola španske Primere savladali Leganes kod kuće sa ubjedljivih 5:0.

Kraljevi su odigrali konačno jedan jako dobar meč u kome su mogli postići i više golova, ali trener Zinedin Zidan će sigurno biti zadovoljan i sa ovih pet.

Goleada u mreži gostiju počela je u 7. minuti kada je mladi Brazilac Rodrigo postigao gol za 1:0. Samo minut kasnije bilo je 2:0, a ovog puta je pogodio Toni Kros.

Do kraja prvog dijela Kraljevi postižu još jedan pogodak i to preko Serhija Ramosa koji je bio precizan sa bijele tačke.

U nastavku meča domaći su malo digli nogu s gasa pa su postigli još ‘samo’ dva gola, a egzekutori su bili Karim Benzema s bijele tačke i Luka Jović u sudijskoj nadoknadi. Srbinu je ovo bio prvijenac u bijelom dresu.

Real se nakon ove pobjede vratio na drugo mjesto u La Ligi sa 21 osvojenim bodom, a ispred je samo Barsa s bodom više. S druge strane, Leganes ostaje na posljednjoj poziciji sa samo pet osvojenih bodova.