Srijeda, 24 Aprila, 2024

Osaka izbacila Serenu Williams, u finalu Australian Opena igrat će protiv Brady

Japanska teniserka Naomi Osaka i Amerikanka Jennifer Brady igrat će u ovogodišnjem finalu Australian Opena. Osaka je bila bolja od Serene Williams sa 2:0 (6:3, 6:4), dok je Brady u tri seta nadigrala Čehinju Karolinu Muchovu (6:3, 3:6, 6:4).

Prvi polufinalni okršaj Osake i Williams nije donio očekivano uzbudljiv meč do samog kraja.

Serena je odmah na početku napravila break, ali je Japanka ekspresno uzvratila, a potom još jednim breakom sa 6:3 stigla do prednosti u setovima. Na početku drugog seta Osaka je oduzela servis protivnici, ali Williams se vratila breakom u osmom gemu i izjednačila na 4:4.

Ipak, japanska teniserka je ponovo napravila rebreak i nakon sat i 16 minuta igre plasirala se u finale.

Susret između Muchove i Brady ponudio je nešto veća uzbuđenja. Prvi set je sa 6:4 otišao na stranu Amerikanke, ali se Čehinja nije predavala i uzvratila je sa 6:3 u drugom setu.

Odluka je pala u trećem setu, a Brady je bio dovoljan jedan break da se sa 6:4 plasira u svoje prvo Grand Slam finale.