Utorak, 16 Aprila, 2024

Opšta tuča na Dragau: Vatreni remi Porta i Sportinga

Porto i Sporting svađa, Foto: Twitter

Porto i Sporting su u portugalskom derbiju odigrali bez pobjednika (2:2), a nakon posljednjeg sudijskog zvižduka je bilo svega na terenu ”Dragaa” i oko njega.

Posljednji korner pred golom Sportinga u 96. minutu je donio pravi rat na terenu, a kada je sudija Pineiro rekao da je kraj krenula je opšta tuča, u kojoj su učestvovali i redari domaćeg kluba.

Uslijedila su čak četiri isključenja, po dva na obje strane – crvene kartone su dobili su Pepe i Marćezin (Porto) i na drugoj strani Palinja i Tabata.

Sporting je, inače, vodio 2:0 nakon 34 minuta igre (golovi Paulinja i Santoša), a Porto je do boda stigao pogocima Vijeire i Taremija.

Pogledajte ovdje kako je to izgledalo sinoć u Portugalu.

Porto je lider sa 60 bodova, šest više od aktuelnog šampiona Sportinga.