Opet oduševio: Čarobno veče za Kilijana Mbapea

Kilijan Mbape još jednom je zadivio fudbalsku javnost.

Kilijan Mbape

Napadač Pari Sen Žermena dobio je šansu u drugom poluvremenu meča protiv Klub Briža, ali i to mu je bilo dovoljno da obori par rekorda.

Francuski reprezentativac je zabilježio het-trik i asistenciju u pobjedi “svetaca” od 5:0.

Mbape je postao najmlađi igrač u istoriji Lige šampiona koji je došao do brojke od 15 golova, nadmašivši Lionela Mesija.

Njegov het-trik za 31 minut je najbrži ikad u eliti, kada se gleda učinak igrača koji je ušao u igru sa klupe, a ujedno je postao teč četvrti fudbaler kome je to pošlo za rukom.

Takođe, mladi napadač je jedini igrač u posljednjih 10 sezona Lige šampiona koji je kao rezerva učestvovao u postizanju četiri gola.