Utorak, 23 Aprila, 2024

OI: Fenomenalni Dončić demolirao svjetske vicešampione

Slovenija se poigravala sa Argentinom i ubjedljivo slavila 118:100, a as Dalasa briljirao je na parketu. Do poluvremena je ubacio 31 poen, da bi utakmicu završio sa 48 koševa, 11 skokova i pet asistencija za 31 minut na parketu

Luka Dončić je fenomenalnom partijom započeo nastup na Olimpijskim igrama.

Slovenija se poigravala sa Argentinom i ubjedljivo slavila 118:100, a as Dalasa briljirao je na parketu.

Do poluvremena je ubacio 31 poen, da bi utakmicu završio sa 48 koševa, 11 skokova i pet asistencija za 31 minut na parketu.

Nevjerovatnim potezima pokazao je još jednom zašto je jedan od najboljih košarkaša na svijetu.

Imali su Slovenci i skoro 30 poena prednosti, ali je Argentina uspjela da ublaži poraz.

Pored Dončića u pobjedničkom timu istakao se Prepelič sa 22 poena, dok je veteran Luis Skola ubacio 21 poen za Argentinu.