Odermat pobijednik superveleslaloma

Švajcarac Mark Odermat pobijedio je danas u Kortini Dampeco, u petom superveleslalomu sezone Svjetskog kupa alpskih skijaša.

Odermat je do sedmog trijumfa ove sezone, 18. u Svjetskom kupu, došao u vremenu minut, 25 sekundi i 57 stotinki.

Švajcarac je u toj disciplini ove sezone slavio i u Lejk Luizu i Bormiju, a ima i veleslalomske pobjede u Zeldenu, Val Dizeru, Alta Badiji i Adelbodenu.

Odermat, koji je prošle sezone osvojio trofeje u veleslalomu i generalnom poretku Svjetskog kupa, 35 stotinki bio je brži od drugoplasiranog Norvežanina Aleksandra Amota Kildea.

Pobjedničko postolje kompletirao je Italijan Matija Kase sa 49 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

Uspjeh karijere ostvario je četvrtoplasirani Austrijanac Stefan Babinski, dok su peto i šesto mjesto osvojili njegovi sunarodnici Vinsent Krihmajer i Lukas Forstain.

Odermat je vodeći u plasmanu superveleslaloma sa 440 bodova.

Kilde zauzima drugo mjesto sa 392, dok je treći Krihmajer sa 254 boda.

Odermat zauzima čelnu poziciju i u generalnom palsmanu Svjetskog kupa sa 1286 bodova.

Kilde je drugi sa 1073, dok je treći Norvežanin Henrik Kristofersen sa 779 bodova.

Skijaši će i sjutra u Kortini Dampeco voziti superveleslalom.