Odbrana titule: Odbojkašice Srbije šampionke Evrope

Odbojkašice Srbije su odbranile titulu na Evropskom prvenstvu pobjedivši Tursku sa 3-2 u setovima.

Srpkinje su do pobjede došle u prepunoj dvorani u Ankari, po setovima 21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13.

Izabranice Zorana Terzića su nastavile da pružaju nestvarno dobre rezultate, pa odbranile tron Evrope nakon što su prošle godine postale prvakinje svijeta.

One su uspjele da osvoje zlatnu medalju sa svih devet pobjeda na prvenstvu, pobijedivši Tursku drugi put poslije trijumfa u grupnoj fazi.

Ovo je bila treća zlatna medalja za Srbiju na EP u istoriji, ujedno treća u posljednjih pet prvenstava (osvojeno zlato 2011) na kojima im je najgori plasman bio četvrto mjesto.

Zanimljivo je da je Srbija u svakom setu počinjala jako dobro, ali se Turska nije predavala. Domaćice su stizale prednost Srbije maltene u svakom setu, ali na kraju osvojile tutulu.