Obilježio vikend: Savić fenomenalan i protiv Mesija

Savićev Atletiko dobio je derbi La Lige 1:0

Vikend za nama kada su u pitanju crnogorski reprezentativci, obilježio je Stefan Savić sjajnom partijom protiv Barselone Lionela Mesija.

Njegov Atletiko dobio je derbi La Lige 1:0.

Pogledajte i učinak ostalih kandidata za nacionalni tim “hrabrih sokola”.

GOLMANI

MILAN MIJATOVIĆ (MTK)

Naš golmannastavlja sa top formom njegov MTK na posljednjih pet utakmica u prvenstvu upisao remi i četiri pobjede (za vikend i protiv Mezokovezda 1:0). Za to vrijeme primio je samo dva pogotka.

DANIJEL PETKOVIĆ (Anže) Ni ovog puta nije bio ni na klupi Anžea, tako da i dalje čeka prve minutu ove sezone.

MATIJA ŠARKIĆ (Šruzebri) Talentovani golman se povrijedio krajem septembra, njegov povratak očekuje se početkom 2021.

MILOŠ DRAGOJEVIĆ (Budućnost) Na svom nivou, iako je savladan poslije tri utakmice. Ipak njegova Budućnost do kraja okrenula Petrovac (2:1).

ODBRANA

STEFAN SAVIĆ (Atletiko M) Ponovo kao sat i to ovog puta protiv Mesija i drugova iz Barselone (2:0). Španski mediji njegovu predstavu (ali i cijelu sezonu) ocijenili gigantskom.

MARKO SIMIĆ (Liepaja) Njegov tim u tri dana odigrao dva meča u petak bio bolji od Rige (1:0), a juče odigrao neriješeno Valmeirom (1:1) Simić na oba meča upisao po 90 minuta.

ŽARKO TOMAŠEVIĆ (Astana) Nije bio u sastavu u novom porazu neprepoznatljive Astane 3:1 od Šahtjor Karagandija.

ADAM MARUŠIĆ (Lacio) U igru ušao početkom drugog poluvremena u laganoj pobjedi nad Krotoneom (2:0). Igrao na lijevoj strani kao i za reprezentaciju protiv Kipra.

MARKO VEŠOVIĆ (Legija) Nedavno je počeo sa laganim treninzima nakon teške povrede.

IGOR VUJAČIĆ (Partizan) Nakon perfektno odrađene Lige nacija, sjajno komandovao i defanzivom Partizana i ponovo njegova odbrana nije primila gol (pobjeda nad Proleterom 1:0).

MOMČILO RASPOPOVIĆ (Rijeka) Meč Rijeke protiv Istre odložen zbog velikog broja inficiranih virusom Kovid-19 u Raspopovićevom timu.

RISTORADUNOVIĆ (Astra) Klub iz grada Đurđu ponovo pobj eđuje (1:0 protiv Hermanštada), naš bek standardan.

ALEKSANDAR ŠO FRANAC (Sutjeska) On se vratio u tim, a Nikšićani pobjedama Sutjeska savlada. la Zetu (1:0).

DARKO BULATOVIĆ (Sutjeska) Zbog povrede nije bio u sastavu Sutjeske.

VLADAN ADŽIĆ (Budućnost) Nakon meča pauze (zbog kartona) vratio se i odigrao dobrih 90 minuta u pobjedi protiv Petrovca.

MARKO VUKČEVIĆ (Podgorica) Poslije sjajne partije u dresu reprezentacije, po navici standardan i u timu Podgorice (0:0 protiv Jezera).

SAŠA BALIĆ (Zaglebje) Povratak u reprezentaciju mu je očigledno prijao postigao gol (glavom) za svoj tim u remiju sa Stalom (2:2).

MILOŠ MILOVIĆ (Voždovac) Zbog povrede na debiju za Crnu Goru, nije igrao u ovom kolu.

NIKOLA VUKČEVIĆ (Levante) Zbog povrede preskočio i meč protiv Elćea (1:1), ali je ovog puta meč pratio za klupe.

VLADIMIR JOVOVIĆ (Jablonec) Igrao od 69. minuta ^ u pobjedi Jabloneca nad Slovanom (3:1).
ALEKSANDAR ŠĆEKIĆ (Partizan) Standardan na sredini terena u trijumfu Partizana nad Proleterom (1:0).

MARKO JANKOVIĆ (SPAL) Zbog povrede nije igrao od 20. oktobra, ali je posljednja dva meča proveo na klupi SPAL-a.

NEBOJŠA KOSOVIĆ (Kairat) Kairat je u prošlom kolu proslavio titulu u Kazahstanu, pa glavni igrači sada mogu na odmaraju jedan od njih u ovom kolu bio je i naš Kosović.

ALEKSANDAR BOLJEVIĆ (Standard Lijež) Taman kada se ustalio u timu iz Liježa i kada je postigao dva pogotka za Crnu Goru protiv Kipra, Boljević se nije našao u sastavu Standarda na meču protiv Eupena (2:2). Nije bilo zvaničnog saopštenja zbog čega.

MARKO BAKIĆ (Muskron) Asistencija za jedini pogodak njegovog kluba u porazu od Genka 4:1. Nakon muka sa novim korona virusom za Muskron je najvažnije da se konačno vratio utakmicama.

DENI HOČKO (Muskron) Na pomenutom meču u 75. minutu zamijenio upravo Bakića.

SEAD HAKŠABANOVIĆ (Norčeping) Asistirao u laganoj pobjedi Norčepinga nad Falkenbergom (4:1).

VUKAN SAVIĆEVIĆ (Samsunspor) Remi Samsunsporta (0:0 Giresunspor), Savićević igrao do 67. minuta.

NIKOLA VUJNOVIĆ (Voždovac) Igrao do 79. minuta, Voždovac u finišu ispustio pobjedu nad Novim Pazarom (1:1).

MILOŠ RAIČKOVIĆ (Budućnost) Ponovo čarolije jednog od najboljih igrača naše lige magičan lob i asistencij a za trijumf šampiona nad Petrovcem (2:1).

IGOR IVANOVIĆ (Budućnost) Standardan u trijumfu nad Petrovcem. Nakon žutih kartona za reprezenatciju opomenut i u plavom dresu. LUKA MIRKOVIĆ (Bu_ dućnost) Igrao do 63. kminuta u pobjedi nad Petrovcem.

BRANISLAV JANKOVIĆ (Sutjeska) Sjajnom loptom otvorio odbranu Zete i asistirao za pobjedo-
nosni gol Nikšićana.

DAMIR KOJAŠEVIĆ (Sutjeska) Nije bio u sastavu protiv Zete nedavno se oporavio od povrede.

VASKO KALEZIĆ (Zeta) Igrao cijelu utakmicu, ali nije uspio da pomogne svom klubu da protiv Sutjeske nastavi sa sjajnim rezultatima.

ANĐELKO JOVANOVIĆ (Podgorica) Zbog parnih kartona odmarao ovog vikenda.

STEVAN JOVETIĆ (Monako) Nastavlja se čudan odnos trenera Kovača prema našem majstoru. Nakon poteza protiv Kipra o kojima priča Evropa, Jovetić u trijumfu kneževa nad PSŽ-om (3:2) u 92 minutu (?!) ušao u igru.

FATOS BEĆIRAJ (Visla Krakov) Poraz Visle od Varte iz Poznanja (2:1), naš napadač ušao 81. minutu.

STEFAN MUGOŠA (Inčon junajted) Prvenstvo u Koreji je završeno krajem oktobra Mugoša sjajnim mečevima u finišu spasio Inčon ispadanja.

DINO ISLAMOVIĆ (Rozenborg) Tim iz Trondhajma danas (19h) igra meč 25. kola protiv Brana.

ŠALETA KORDIĆ (Podgorica) Treće kolo zaredom najbolji strijelac Telekom 1.CFL nije tresao mrežu iako je protiv Jezera (0:0) imao nekoliko dobrih i atraktivnih pokušaja.

MILUTIN OSMAJIĆ (Sutjeska) Poziv i debi za reprezentaciju fenomenalno su djelovali na mladog napadača majstorskim lobom riješio derbi sa Zetom (1:0).