Utorak, 19 Marta, 2024

Norvežanin Kilde pobijedio u Vengenu

Skijaši će i sjutra u Vengenu voziti spust

Norvežanin Aleksander Amot Kilde pobjednik je petog spusta sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen na skraćenoj stazi u Vengenu.

Kilde je do pete pobjede ove sezone, 11. u Svjetskom kupu, došao u vremenu minut, 42 sekunde i 42 stotinke.

Norvežanin je u spustu ove sezone pobijedio i u Biver Kriku, a ima i tri superveleslalomska trijumfa u Val Gardeni, Biver Kriku i Bormiju.

Kao drugoplasirani završio je Švajcarac Mark Odermat sa 19 stotinki zaostatka, dok je treći bio njegov sunarodnik Beat Fojc sa 30 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

Naredne tri pozicije zauzeli su Austrijanci – četvrti je bio Danijel Hemetsberger, peti Maks Franc, a šesti Matijas Majer.

Na desetom mjestu nastup je završio Slovenac Martin Čater.

Kilde je trjumfom u Bormiju preuzeo prvo mjesto u plasmanu spusta sa 269 bodova i ima 12 više Majera.

Na trećem mjestu je Italijan Dominik Paris, koji je u Vengenu zauzeo deveo mjesto.

Odermat je vodeći u plasmanu Svjetskog kupa sa 1.025 bodova.

Kilde je drugi 649, a treći Majer sa 547 bodova.