NBA: Vučević osjetio Embidovu moć, Jokić i Dončić u sjajnom ritmu

Košarkaši Čikaga upisali su sinoć 20. poraz u sezoni – derbi Istočne konferencije NBA lige dobila je Filadelfija rezultatom 119:108.

Pobjednički tim predvodio je raspoloženi Džoel Embid sa 40 poena i 10 skokova, dok Bulsima nije pomogla ni sjajna partija Demara Derozana, strijelca 45 poena.

Pored nekadašnjeg asa San Antonija, u taboru ekipe iz Ilinoisa istakao se i naš Nikola Vučević. Iako ga nije služio šut, Baranin je susret završio sa 23 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Raspoložen je bio i Džavonte Grin sa 17 poena.

Čikago je sada drugoplasirani na Istoku sa skorom 33-20. Majami ima pobjedu više na čelnoj poziciji uz isti broj poraza.

Milvoki je treći (34-21), Klivlend četvrti (33-21), a Filadelfija peta (32-21) – jasno je da nas čeka uzbudljiva trka za vrh do početka plej-ofa.

Nikola Jokić pružio je još jednu sjajnu partiju, a njegov Denver prekinuo je seriju od tri poraza u susretu sa Bruklinom.

Nagetsi su zahvaljujući kvalitetnom defanzivnom izdanju u drugom poluvremenu slomili otpor oslabljenih Netsa 124:104.

Jokić je uz odličan procenat šuta iz igre ubacio 27 poena, uz 12 skokova i 10 asistencija.

Tripl-dabl imao je i Luka Dončić, takođe u trijumfu svoje ekipe.
Dalas je savladao Atlantu 103:94, a Slovenac uknjižio 18 poena, 11 asistencija i 10 uhvaćenih lopti.

Milvoki je deklasirao Los Anđeles Kliperse 137:113, uz 28 poena i 10 skokova Janisa Adetokunba.

Klivlend je razbio Indijanu u posljednjoj četvrtini (37:17) i tako upisao važnu pobjedu u borbi za vrh na Istoku – 98:85.

Boston nije imao milosti prema Orlandu 116:83, dok je Nju Orleans porazio Hjuston 120:107.