Četvrtak, 18 Aprila, 2024

NBA: Vučević odličan u porazu Orlanda, Dončićev tipl-dabl nedovoljan protiv Šarlota

Nova odlična partija Nikole Vučevića nije mogla da spriječi poraz Orlanda od Jute 109:96.

Vučević, Foto: NBA.com

Crnogorski reprezentativac je za 30 minuta na parketu postigao 22 poena, uhvatio 13 lopti i dva puta asistirao.

Efikasniji od njega bio je Terens Ros sa 24 poena, dok su ostali igrači bili ispod nivoa.

Orlando je bio ravnopravan rival do posljednje četvrtine,koju su gosti iz Solt Lejk Sitija dobili 33:21 i prelomili utakmicu.

Predvodili su ih Donovan Mičel sa 32, Niang je dodao 15, a Bojan Bogdanović 14 poena.

Juta je upisala 23. pobjedu, a ima i 12 poraza.

Orlando je na učinku 16-20 i na osmom mjestu na Istoku.

Milvoki je status najboljeg tima NBA lige u dosadašnjem dijelu sezone potvrdio pobjedom nad Milvokijem, 127:118.

Janis Adetokumpo je postigao 32, a Erik Bledso 21 poen.

Sa druge strane 26 poena Derozana, 16, uz 10 skokova Oldridža.

Milvoki ima 32 pobjede i pet poraza, dok je San Antonio izgubio 20. put u sezoni, uz 14 trijumfa.

Vašington je bio bolji od Denvera 128:114.

Smit je upisao 32, a Braun 25 poena i 14 skokova za “vizardse”.

“Nagetsima” nije pomogao ni super raspoloženi Džamal Mari sa 39 poena. Jokić je dodao 14, uz 10 skokova.

Dalas je neočekivano kod kuće poražen od Šarlota, 123:120, nakon produžetka.

Ni sjajni Dončić koji je upisao novi tripl dabl (39 poena, 12 skokova, 10 asistencija) nije bio dovoljan domaćem timu.

Kod gostiju 29 poena Rozijea, 27 Grejema.