NBA: Vučević bolji od bivšeg kluba, Lejkersi pali poslije tri produžetka

Bikovi su bili bolji od Orlanda 123:88, a crnogorski centar je za 29 minuta na parketu imao učinak od 16 poena, osam skokova i tri asistencije

Čikago Bulsi su mini seriju od dva poraza prekinuli na Floridi, protiv bivšeg kluba Nikole Vučevića.

”Bikovi” su bili bolji od Orlanda 123:88, a crnogorski centar je za 29 minuta na parketu imao učinak od 16 poena, osam skokova i tri asistencije.

To je 13. trijumf Čikaga u sezoni, te 16. poraz “magičnih”.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Demar Derozan sa 23 koša.

Los Anđeles Lejkersi su poslije tri produžetka poraženi od Sakramenta – Kingsi su slavili 141:137.

Dieron Foks je bio najbolji sa 34 pogotka, na drugoj strani je Lebron Džejms postigao 30, uz 11 asistencija i sedam uhvaćenih lopti.

A prošlogodišnji finalisti, Milvoki i Finiks, nastavili su seriju dobrih rezultata.

Baksi su slavili u Denveru (120:109) za šesti vezani trijumf, a Sansi su stigli i do 15. zaredom.

Nadigrali su Njujork u “Medison skver gardenu” – 118:97, uz 32 poena Devina Bukera.

Šestu pobjedu u nizu je ostvario Golden Stejt, ovog puta protiv Portlanda 118:103 (32 poena Stefa Karija).