NBA: Sjajni Djurent riješio Filadelfiju

Košarkaši Bruklina pobijedili su Filadelfiju 114:105 u vrlo zanimljivoj utakmici NBA lige, koju je u samoj završnici riješio Kevin Djurent.

Superstar Netsa je pri rezultatu 103:103, dva minuta prije kraja, pogodio trojku uz faul, a onda asistirao Blejku Grifinu koji je takođe pogotkom za tri poena stavio tačku na meč.

Djurent je duel okončao sa 34 poena, 11 skokova i osam asistencija. Ubacio je 13 od 29 poena Bruklina u posljednjem periodu.

Na drugoj strani Džoel Embid je sa 32 poena (šut iz igre 11/20), devet skokova i šest asistencija igrao odličan meč, kao i Set Kari. Stefov brat se zaustavio na 29 poena, tri skoka i četiri asistencije.

Finiks je lako dobio Vašington 118:98, Indijana je opravdala ulogu favorita protiv najslabijeg tima lige, Detroita, sa 122:113, dok je Njujork bio bolji od Hjuston 116:103.