NBA: Sjajne partije Lejkersa i Dalasa, Vučević održao čas košarke Minesoti

U duelu Lebrona Džejmsa i Janisa Adetokumba, bolji je bio košarkaš Lejkersa. Ubacio je 37 poena, uz po osam skokova i asistencija, a veliku podršku dobio je od Entonija Dejvisa sa 30 poena i devet uhvaćenih lopti. Leteći Grk upisao je 32 koša, uz 11 skokova i osam asistencija

Dalas je rutinski na svom parketu izašao na kraj sa Memfisom i pobijedio 121:96.

Dončić, Foto: AP

Neizvjesnost je potrajala do treće četvrtine, koju je domaćin dobio 34:16 i došao do nedostižne prednosti.

Kristaps Porzingis ubacio je 26 poena, uz 11 skokova, dok je Luka Dončić dodao 21 koš, šest asistencija i četiri uhvaćene lopte.

U gostujućem timu 16 poena Džeksona, 15 Bruksa.

Dalas je došao do 39. pobjede, i dalje je sedmi na Zapadu, ali će se do kraja regularnog dijela sezone boriti za bolju poziciju.

Memfis je osmi, ali ima čak osam trijumfa manje od “maveriksa”.

U derbiju večeri, Lejkersi su pobijedili Milvoki 113:103 i matematički osigurali mjesto u plej ofu.

Poslije izjednačenje igre u prvom dijelu, ekipa iz Los Anđelesa je preuzela konce meča u svoje ruke.

Pretposljednji period Lejkersi su dobili 39:28, što im je omogućilo mirniju posljednju četvrtinu.

U duelu Lebrona Džejmsa i Janisa Adetokumba, bolji je bio košarkaš Lejkersa.

Ubacio je 37 poena, uz po osam skokova i asistencija, a veliku podršku dobio je od Entonija Dejvisa sa 30 poena i devet uhvaćenih lopti.

Leteći Grk upisao je 32 koša, uz 11 skokova i osam asistencija.

Lejkersi na čelu Zapada imaju učinak 48-13, dok je Milvoki lider Istoka i vodeći tim lige sa 53 pobjede i 10 poraza.

Nikola Vučević odigrao je sjajno u pobjedi Orlanda na parketu Minesote, 132:118.

Crnogorski reprezentativac je na parketu proveo 35 minuta i za to vrijeme ubacio 28 poena, uz 12 skokova i četiri asistencije.

Bio je najbolji igrač Orlanda, a pored njega istakli su se Fulc sa 24 i Ogustan sa 18 poena.

U domaćem sastavu 29 poena ubacio je Bizli.

Orlando je vodio tokom cijele utakmice i došao do rutinskog trijumfa.

“Magični” su ovom pobjedom nastavili borbu sa Bruklinom za sedmo mjesto na Istoku.

Oba tima imaju po 28 pobjeda, s tim da ekipa sa Floride ima poraz više.

Odlično je prethodne večeri odigrao i Dario Šario. U trijumfu Finiksa nad Portlandom 127:117, hrvatski reprezentativac ubacio je 24 poena i uhvatio sam lopti.

Sa druge strane 23 poena i 20 uhvaćenih lopti Hasana Vajtsajda.