Utorak, 16 Aprila, 2024

NBA: Šampion moćan u Portlandu, Lebron u tripl-dabl ritmu

Već do poluvremena bilo je 16 razlike za ''bakse'', koji su u nastavku još uvećali razliku i slavili siguran trijumf

Milvoki je bio ubjedljiv na parketu Portlanda i slavio 137:108.

Već do poluvremena bilo je 16 razlike za ”bakse”, koji su u nastavku još uvećali razliku i slavili siguran trijumf.

Bobi Portis ubacio je 30 poena, jedan više od Janisa Adetokumba, koji je imao i devet skokova i šest asistencija.

U domaćoj ekipi 19 koševa Meklemora i Simonsa, dok je Mekolum upisao 17.

Milvoki je treći na Istoku sa 33 pobjede i 21 porazom, dok je Portland 10. tim Zapada sa skorom 21-33.

Los Anđeles Lejkersi su poslije produžetka savladali Njujork 122:115.

Beret je trojkom u završnici obezbijedio dodatnih pet minuta “niksima”, ali u produžetku nije bilo dileme.

Lebron Džejms je upisao 103. tripl-dabl u karijeri. Ubacio je 29 poena, uz 13 skokova i 10 asistencija.

Malik Monk dodao je 29 koševa, a Entoni Dejvis poen manje, uz 17 skokova.

U ekipi Njujorka 26 poena Bereta, a odličan je sa 32 poena, 16 skokova i sedam asistencija bio Rendl.

Lejkersi su deveti na Zapadu sa 26 pobjeda i 28 poraza, Njujork je 12. tim Istoka sa učinkom 24-29.

Finiks je bio siguran u Vašingtonu, 95:80.

Sve je odlučeno do poluvremena jer su “sansi” na veliki odmor otišli sa prednošću 59:32.

Ejton je bio najefikasniji na parketu sa 20 poena i 16 skokova, dok je Kris Pol dodao 14, uz devet asistencija.

U domaćoj ekipi Herel je ubacio 15 poena i uhvatio sedam lopti.

Finiks je lider Zapada sa 42 pobjede i 10 izgubljenih utakmica, Vašington zauzima 11. mjesto na Istoku sa 24 trijumfa i 28 poraza.