Košarkaši Toronta, aktuelni šampioni NBA lige, poraženi su od Bostona 122:100 u derbiju Istočne konferencije.

Seltiksi su dominirali, a pobjednik je bio poznat nakon treće dionice – rezultat nakon 36 minuta igre glasio je 91:57 za Boston.

U posljednjoj četvrtini odbrane praktično nisu postojale, što je Torontu odgovaralo da ublaži poraz.

Boston je imao sedmoricu sa dvocifrenim poenterskim učinkom, a najviše se istako Džejlen Braun sa 20.

Sakramento je izgubio od Bruklina 119:196, a Bogdan Bogdanović jponovo je odigrao odličnu utakmicu.

Nakon što je došao do rekorda karijere protiv Nju Orleansa, sprski košarkaš sinoć je ubacio 27 poena.

Orlando, našeg Nikole Vučevića, zabilježio je treći uzastopni poraz od restarta sezone na Floridi.

Magični su sinoć izgubili od Filadeldije 108:101, a rođeni Baranin došao je do novog dabl-dabl učinka.

Vučević je za 35 minuta na parketu dao 21 poena (šut iz igre 9/18) i sakupio 12 lopti pod obručima.

Efikasniji od njega u redovima Orlanda bio je samo Evan Furnije 22.

Filadelfija, koja je pitanje pobjednika riješila u finišu meča, imala je čak četvoricu sa 20+ poena.

Tobajas Heris i Džoel Embid postigli su po 23, Aleks Burks 22 i Al Horford 21 poen.

Orlando na osmom mjestu Istočne konferencije ima 32 pobjede i 38 poraza, dok je Filadelfija na diobi četvrte pozicije sa Indijanom uz učinak 42-27.