NBA, Porazi Jokića i Dončića, Janis u top formi, Vučević u Ol star ritmu u porazu Orlanda

Vašington je u zanimljivom meču pobijedio u Denveru, 112:110.

Zanimljivo je da je koš odluke ubacio Majkl Porter junior minut i 15 sekundi prije kraja, a u završnici Marej i Kampaco nijesu uspjeli da pogode i donesu domaćinu makar produžetak.

Bredli Bil je bio najefikasnije u pobjedničkom timu sa 33 poena i po četiri skoka i asistencije.

Domaćinu nisu pomogli ni Džamal Marej sa 34 poena i po šest uhvaćenih lopti i dodavanja, odnosno Nikola Jokić koji je ubacio 24 koša, imao 11 skokova i sedam asistencija.

Milvoki je u izjednačenom meču savladao Nju Orleans 129:125.

Janis Antetokumpo je bio centralna figura na parketu sa 38 poena i 10 skokova, dok je Kris Midlton dodao 31, uz sedam skokova i šest asistencija.

Kod gostiju sjajno izdanje Zajona Vilijamsona (34 poena, osam skokova, šest asistencija).

Filadelfija je rutinski savladala Denver 111:97.

Presudna je bila druga četvrtina koju su domaći dobili 36:21.

Džoel Embid ubacio je 23 poena i uhvatio devet lopti, dok je na drugoj strani Luka Dončić postigao 19 koševa.

Košarkaši Orlanda ubjedljivo su poraženi u Bruklinu 129:82, a Nikola Vučević je odigrao na nivou Ol star igrača.

Crnogorski reprezentativac bio je najefikasniji na parketu sa 28 poena, 12 skokova i dvije asistencije.

Nije imao pravu podršku saigrača jer je Enis dodao 15, a Bejkon i Karter Vilijams po 11 poena.

Orlando je dobro počeo utakmicu, dobio prvu četvrtinu 28:24, ali je uslijedio veliki pad jer su ”netsi” drugi period riješili u svoju korist 41:19 i najavili trijumf.

Kajri Irving ubacio je 27 poena, uz devet asistencija i pet skokova, dok je Džejms Harden dodao 20 koševa, uhvatio devet lopti i podijelio sedam dodavanja.

Bruklin je nakon nove pobjede drugi na Istoku sa 22 pobjede i 12 poraza, a Orlando ima učinak 13-20.