NBA: Oklahoma izborila majstoricu protiv Hardena i društva, Majami poveo u polufinalu

Utakmica je riješena u poslednjem minutu, Rasel Vestbruk je pri rezultatu 102:100 za Oklahomu izgubio loptu u napadu i omogućio svom bivšem klubu da stigne do trijumfa. Prethodno su precizni za Oklahomu bili Kris Pol, Denis Šruder i Danilo Galinari, čime su nadoknadili zaostatak.

Majstorica će odlučiti posljednjeg putnika u polufinale plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige – Oklahoma je rano jutros u šestom meču serije savladala Hjuston 104:100 i izjednačila na 3-3 u pobjedama.

Vestbruk i Harden, Foto: Yuotube.com

Utakmica je riješena u poslednjem minutu, Rasel Vestbruk je pri rezultatu 102:100 za Oklahomu izgubio loptu u napadu i omogućio svom bivšem klubu da stigne do trijumfa.

Prethodno su precizni za Oklahomu bili Kris Pol, Denis Šruder i Danilo Galinari, čime su nadoknadili zaostatak.

Pol je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 28 poena, dok je italijanski košarkaš dodao 25.

Hjuston je predvodio Džejms Harden sa 32 poena, osam skokova i sedam asistencija, Robert Kovington je ubacio 18, dok je Vestbruk meč završio sa 17 poena.

Odlučujući meč je na programu u noći između srijede i četvrtka od 03.00, a pobjednik će na duel sa Lejkersima.

Spektakularnom igrom Džimija Batlera, naročito u drugom poluvremenu, Majami je poveo na startu polufinalne serije plej-ofa Istočne konferencije NBA lige.

Batler, Foto: Cnn.com

Tim s Floride bio je bolji od Milvokija 115:104, a o kvalitetu Batlerove partije najbolji pokazuje podatak da je zabilježio rekord karijere.

Bek Majamija brojao je do 40 poena (13-20 iz igre), od toga 27 u drugom poluvremenu, uz četiri skoka i dvije asistencije.

Na visokom nivou bio je i Goran Dragić sa 27 poena, dok je Bem Adebajo ostvario 12 uz 17 uhvaćenih lopti.

Milvoki je tokom meča imao i +11, ali u završnici su očevidno bili stegnuti i nisu imali rješenja za odbranu Majamija.

Janis Adetokumbo upisao je 18 poena, 10 skokova i devet asistencija, pritom je promašio čak osam slobodnih bacanja.

Kris Midlton je bio najefikasniji u svom timu sa 28 poena, dok je Bruk Lopez dodao 24.

Druga utakmica na programu je u srijedu na četvrtak od 00.30.