NBA: Mičel obradovao Jutu, Embid donio izjednačenje Filadelfiji

Košarkaši Filadelfije izjednačili su na 1-1 protiv Atlante u plej-of seriji polufinala Istočne konferencije, dok je na Zapadu ekipa Jute dobila prvi meč protiv Los Anđeles Klipersa.

Filadelfija je na krilima raspoloženog Džoela Embida savladala Atlantu sa 118:102.

Hoksi su u finišu trećeg perioda imali pola koša prednosti (79:80), a onda je domaćin serijom 23:4 prelomio meč.

Embid je susret završio sa 40 poena i 13 skokova.

U poraženoj ekipi izdvojili su Tre Jang i Danilo Galinari sa po 21, dok je 14 poena ubacio Bogdan Bogdanović.

Juta je u uzbudljivoj utakmici bila bolja od Klipersa 112:109 i tako odbranila domaći parket.

Najveće zasluge idu na račun Donovana Mičela, strijelca 45 poena, koji je preuzimao odgovornost u trenucima kada se Juta mučila u napadu.

Klipersi su bili puno bolji u prvom poluvremenu, ali je u nastavku ekipa iz Solt Lejk Sitija napravila veliki preokret.

Gosti su imali šansu da meč odvedu u produžetak, ali je Rudi Gober izblokirao pokušaj Markusa Morisa za tri poena.

Pored pomenutog Mičela, u sastavu Jute odskočili su još Bojan Bogdanović i Džordan Klarkson sa po 18 poena.

Na drugoj strani, 23 poena Kavaja Lenarda, 20 je dodao Pol Džordž.