Utorak, 23 Aprila, 2024

NBA: Lejkersi ubjedljivi i bez Džejmsa, Kingsi ispustili 19 poena prednosti

Domaći Voriorsi odolijevali su do poluvremena, da bi Lejkersi treći kvartal dobili 40:17 i tako osigurali trijumf. Entoni Dejvis je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 23 poena, Kajl Kuzma je dodao 18, a Dvajt Hauard 13.

U NBA ligi su prethodne večeri odigrana četiri meča, a uprkos izostanku Lebrona Džejmsa, košarkaši LA Lejkersa nisu imali poteškoća protiv Golden Stejta – 116:86.

Bogdanović, Foto: Tanjug

Domaći Voriorsi odolijevali su do poluvremena, da bi Lejkersi treći kvartal dobili 40:17 i tako osigurali trijumf.

Entoni Dejvis je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 23 poena, Kajl Kuzma je dodao 18, a Dvajt Hauard 13.

Kod Voriorsa, koji su od sredine druge četvrtine igrali bez isključenog Drejmonda Grina, prednjačio je Erik Paskal sa 23 poena.

Oklahoma je u trećem periodu gubila od Sakramenta sa 19 poena razlike (78:59), ali je smogla snage da zabilježi pobjedu rezultatom 112:108.

Italijan Danilo Galinari je bio najbolji sa 24 poena, dok je na drugoj strani Herison Barns upisao 21. Nemanja Bjelica imao je 18, a Bogdan Bogdanović 11 koševa.

Indijana je protiv Portlanda ostvarila četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica – 106:100, dok Filadelfija nije imala problema protiv Njujorka 115:106.