NBA: Lejkersi od gotovog napravili veresiju, pa pobijedili najbolji tim lige, Vučević junak Čikaga

Los Anđeles Lejkersi su nakon produžetka savladali Jutu 127:115.

Mogli su domaći i ranije da obezbijede trijumf, ali su u posljednjoj četvrtini ispustili 12 poena prednosti.

Na kraju su poenima Šredera izborili produžetak u kojem su sa dominantnih 17:5 nadigrali vodeći tim ige.

Bez glavnih igrača Džejmsa i Dejvisa Lejkerse su predvodili Dramond sa 27, odnosno Koldvel Poup i Šreder sa po 25 poena.

Sa druge strane 27 poena Klarksona, po 20 su upisali Iljasova i Ingls, s tim da je reprezentativac Australije imao i 14 skokova.

Juta na vrhu poretka ima 42 pobjede i 15 poraza, Lejkersi su peti tim Zapada sa učinkom 35-22.

Boston je u zanimljivom meču pobijedio Golden Stejt 119:114.

”Seltiksi” su izjednačenu utakmicu uspjeli da prelome u završnici i savladaju “ratnike”.

Meč je obilježio duel između Džejsona Tejtuma i Stefa Karija.

Košarkaš Bostona ubacio je 44 poena, uz 10 skokova, dok je as Golden Stejta uz 47 koševa imao i sedam uhvaćenih lopti.

Važan doprinos trijumfu “seltiksa” dao je Kemba Voker sa 26 poena.

Boston je četvrti na Istoku sa 31 pobjedom i 26 poraza, dok je Golden Stejt deveti na Zapadu sa učinkom 28-29.

Memfis je iznenadio u Milvokiju i slavio sa 128:115.

Stekli su gosti 10 poena prednosti do poluvremena i tu zalihu sačuvali su do kraja utakmice.

Alen sa 26 i Bruks sa 21 poenom istakli su se u taboru Memfisa.

Kod domaćih 28 poena, 11 skokova i osam asistencija Janisa Adetokumba.

Milvoki je i dalje treći na Istoku sa skorom 35-21, Memfis je osmi na Zapadu (29-26).

Iznenađenje je priredio i San Antonio ubjedjivom pobjedom na parketu Finiksa 111:85.

Već do poluvremena su gosti došli do plus 19 i u nastavku nisu imali problem da meč privedu kraju u svoju korist.

Gej je ubacio 19, a Vasel 18 poena za pobjednički tim.

Sa druge strane 17 poena Kartera, skromnih 15 dodao je Buker.

San Antonio ima 27 pobjeda i 28 poraza na 10. mjestu Zapada. Finiks je drugi u istoj konferenciji sa učinkom 40-16.