NBA: Klipersi i Houksi izjednačili serije

Atlanta Hoksi su izjednačili protiv Filadelfije pobjedom na svom terenu 103:100

Bogdanović, Foto: ESPN

2:2 je rezultat u dvije serije NBA plej ofa.

Atlanta Hoksi su izjednačili protiv Filadelfije pobjedom na svom terenu 103:100.

Gosti su prijetili da bi mogli ostvariti odlučujuću pobjedu u seriji pošto su bili konstantno u prednost skoro pune tri četvrtine.

Višak je najčešće bio dvocifren, a onda su u finišu treće četvrtine Jang i Galinari počeli da pogađaju i vratili svoj tim u igru. Bogdanović je na startu posljednjeg perioda pogodio za preokret, da bi u finišu Kolins i Jang sa devet kombinovanih poena presudili pobjednika.

Jang je bio najbolji na utakmici sa 25 poena i 18 asistencija, Bogdanović je dodao 22 poena, Kolins 14 uz 12 skokova, a Kapela 12 poena i 13 skokova.

Embid je na drugoj strani imao 17 poena i 21 skok, a Simons 11 poena, 12 skokova i devet asistencija.

Klipersi su do dva stigli još jednom ubjedljivom pobjedom protiv Jute 118:104.

Posao su riješili već u prvoj četvrtini kju su dobili 17 poena razlike – 30:13, poslije dvije četvrtine razlika je iznosila 24 poena.

Lenard i Džordž su ubacili po 31 poen, a Markus Moris dodao 24.

Na drugoj strani usamljeni Donovan Mičel šesti put zaredom preko 30 poena – 37.