NBA: Kari zaustavio Jokića, Bogdanović lider Atlante

''Nagetsi'' su do poluvremena imali aktivan rezultat, da bi u nastavku domaći tim dominirao parketom

Golden Stejt je ubjedljivo pobijedio Denver 118:97, u derbiju večeri NBA lige.

”Nagetsi” su do poluvremena imali aktivan rezultat, da bi u nastavku domaći tim dominirao parketom.

Odličnu formu potvrdio je Stef Kari sa 32 poena i osam asistencija, a doprinos je dao i Ubre sa 23 poena.

Sa druge strane 26 poena Portera, 19 Jokića.

Golden Stejt ima polovičan učinak 30-30 i trenutno je deveti na Zapadu, dok je Denver sa 38 pobjedu i 21 porazom četvrti u istoj konferenciji.

Atlanta je na svom parketu savladala Majami, 118:103.

Nakon 24 minuta ”houksi” su imali samo poen viška, da bi u drugom dijelu napravili razliku za siguran trijumf.

Bogdan Bogdanović ubacio je 21 poen, uz osam skokova, dok je Kolins dodao 20 i takođe uhvatio osam lopti.

U redovima prošlosezonskog finaliste 21 poen Nana.

Atlanta je četvrti tim Istoka (33-27), Majami je na sedmom mjestu (31-29).

Memfis je napravio malo iznenađenje pobjedom u Portlandu, 130:128.

Dža Morant bio je fenomenalan sa 33 poena, 13 asistencija i pet skokova.

Portlandu nije pomogao ni razigrani tandem – Lilard je ubacio 27, a Jusuf Nurkić 26 poena i 17 skokova.

Nakon četvrtog uzastopnog poraza Portland je sedmi na Zapadu (32-27), dok je Memfis poziciju ispod (30-28).