NBA: Kari u MVP ritmu, Majami pao u Bostonu

Roketsi su do posljednje četvrtine imali aktivan rezultat, ali su gosti uglavnom kontrolisali situaciju na parketu. Stef Kari odigrao je sjajnu utakmicu, ubacio 40 poena, uz devet asistencija i pet skokova

Golden Stejt je opravdao ulogu favorita na parketu Hjustona i slavio 122:108.

”Roketsi” su do posljednje četvrtine imali aktivan rezultat, ali su gosti uglavnom kontrolisali situaciju na parketu.

Stef Kari odigrao je sjajnu utakmicu, ubacio 40 poena, uz devet asistencija i pet skokova.

Važan doprinos dao je Endrju Vigins sa 23 poena i pet uhvaćenih lopti.

U domaćem sastavu Vud je ubacio 24 poena, uz 13 skokova, dok je Porter upisao 17 koševa i podijelio 11 uspješnih dodavanja.

Golden Stejt je drugi tim Zapada sa 38 pobjeda i 13 poraza, Hjuston je posljednji u poretku u istoj konferenciji sa učinkom 14-36.

Boston je ubjedljivo savladao Majami 122:92 i “vratio” Čikago na prvo mjesto poretka Istočne konferencije.

Kontrolisali su ”seltiksi” meč od početka do kraja, dobili već prvu četvrtinu 27:14 i tada poslali poruku rivalu da nema što da traži u ovoj utakmici.

Džejlen Braun je upisao 29 poena, dok je Džejson Tejtum dodao 20, uz 12 uhvaćenih lopti.

U ekipi sa Floride 27 poena Strusa.

Boston je deveti na Istoku (27-25), a Majami drugi u istoj konferenciji sa 32 pobjede i 19 poraza.

Indijana je bila bolja od Los Anđeles Klipersa 122:116.

Meč je prelomljen u posljednjoj četvrtini, koju su “pejsersi” dobili 38:31.

Indijanu je predvodio Ajzea Džekson sa 26 poena i 10 skokova, dok je Levert dodao 17, uz sedam skokova i devet asistencija.

U sastavu iz Kalifornije 27 poena Kofija, 21 je upisao Redži Džekson.

Indijana je 13. na Istoku sa 19 pobjeda i 33 izgubljene utakmice, a Klipersi su na poziciji osam na Zapadu sa 26 trijumfa i 27 poraza.