NBA: Jokić nadjačao Karija, tripl-dabl Džejmsa i Vestbruka

Nagetsi su imali i 14 poena prednosti, ali je došlo do pada u posljednjoj četvrtini. Golden Stejt je dobio priliku da izjednači, ali je Jokić rampom zaustavio Kamingu, tri sekunde prije kraja

Košarkaši Denvera pobijedili su Golden Stejt 89:86, u zanimljivom meču NBA lige.

”Nagetsi” su imali i 14 poena prednosti, ali je došlo do pada u posljednjoj četvrtini.

Golden Stejt je dobio priliku da izjednači, ali je Jokić rampom zaustavio Kamingu, tri sekunde prije kraja.

Potom je Kampaco uhvatio loptu, uslijedio je faul nad Kampacom, koji je bio polovičan sa penala.

Imali su ”ratnici” još jednu šansu da odvedu meč u produžetak, ali je Igudala promašio šut za tri poena.

U pobjedničkom timu 22 poena, 18 skokova i pet asistencija Nikole Jokića, dok je Vil Barton dodao 21 koš.

Sa druge strane 23 poena i po četiri skoka i uspješna dodavanja Stefa Karija, a Endrju Vigins je uz 21 poen imao i osam uhvaćenih lopti.

Golden Stejt je i dalje lider Zapada sa 27 pobjeda i sedam poraza, dok je Denver peti sa učinkom 17-16.

Predvođeni Lebronom Džejmsom Lejkersi su pobijedili u Hjustonu 132:123.

Najbolji košarkaš ekipe iz Los Anđelesa ostvario je tripl-dabl (32 poena, po 11 skokova i asistencija, dok je važan doprinos dao i Monk sa 25 poena.

Razigrani su bili i Karmelo Entoni sa 24 poena i devet skokova, a tripl-dabl je upisao i Rasel Vestbruk (24 poena, 12 skokova, 10 asistencija).

Sa druge strane 24 poena Grina, a Porter je dodao 22, uz devet asistencija.

Lejkersi su sedmi na Zapadu sa 17 pobjeda i 18 poraza, Hjuston je i dalje na začelju iste konferencije sa 10 trijumfa i 25 izgubljenih utakmica.

Milvoki je bio siguran na parketu Orlanda, 127:110.

Već do poluvremena je sve bilo riješeno jer su “baksi” vodili sa 72:45.

Janis je uz 28 poena na svoj konto dodao po šest skokova i asistencija, dok je Kris Midlton upisal 21 koš.

U ekipi sa Floride 38 poena i sedam skokova Vagnera.

Milvoki je treći na Istoku sa 23 pobjede i 13 poraza, Orlando je pretposljednji u istoj konferenciji sa skorom 7-28.