Srijeda, 24 Aprila, 2024

NBA: Jokić meč viner, preokret Lejkersa, sjajni Vučević ne može sam

Košarkaši Denvera pobijedili su kao gosti Memfis 103:102, u zanimljivom meču NBA lige.

Nikola Jokić je u finišu bio čovjek odluke jer je najprije odigrao dobru odbranu, a potom pogodio trojku i poentirao za dva poena.

Ubacio je 28 poena, uz 15 skokova i sedam asistencija. Po 21 poen dodali su Vil Barton i Majkl Porter junior.

U ekipi Memfisa istakli su se Bruks i Klark sa po 20 koševa.

Poslije petog trijumfa u nizu Denver ima učinak 22-15, dok Memfis ima po 17 pobjeda i poraza.

Juta je rutinski pobijedila Hjuston, 114:99.

Sve je praktično bilo gotovo do poluvremena na koje su “džezeri” otišli sa 17 poena prednosti.

Donovan Mičel ubacio je 28 poena, uz osam asistencija i sedam skokova, dok je Majkl Konli dodao 20 koševa.

Kod gostiju 27 poena i osam uspješnih dodavanja Portera.

Juta je lider sa 28 pobjeda i devet poraza, Hjuston je daleko od plej ofa sa učinkom 11-25.

Los Anđeles Lejkersi su preokretom u posljednjoj četvrtini savladali Indijanu 105:100.

Završni period “jezerdžije” su dobile 34:21 i uspjele da se izvuku iz teške situacije.

Kajl Kuzma je predvodio Lejkerse sa 24 poena i 13 skokova, dok je Lebron Džejms ubacio 18 i 10 puta asisttirao.

Kod gostiju 29 poena, sedam skokova i šest asistencija Malkolma Brogdona, a odličan je bio i Domantas Sabonis sa 20 poena, 14 uhvaćenih lopti i osam asistencija.

Lejkersi imaju 25 pobjeda i 13 poraza, Indijana je na 16 trijumfa i 20 izgubljenih utakmica.

Košarkaši Orlanda ubjedljivo su poraženi na parketu San Antonija, 104:77.

Iako je Nikola Vučević bio najbolji na parketu, “magični” nisu imali šanse u Teksasu.

Orlando je dobro počeo utakmicu, dobio prvu četvrtinu 29:16, ali je već u drugoj uslijedio veliki pad, pa je taj period riješio u svoju korist San Antonio sa 31:10.

Držali su se koliko toliko momci sa Floride u trećem periodu, da bi u posljednjem sa 30:13 tim Grega Popovića pokazao superiornost.

Nikola Vučević ubacio je 29 poena, uz devet skokova i tri asistencije.

Bejkon je uz njega bio dvocifren u ekipi Orlanda sa 15 koševa.