NBA: Izvanredna partija Vučevića, Bulsi pali u produžetku, Atlanta zaustavila Finiks

Reptorsi su slavili protiv Čikaga 127:120, a duel je odlučen u produžetku u kojem su gosti dali svega šest poena (13:6). Crnogorski centar je za 39 minuta na parketu dao 30 poena, uz 18 skokova i četiri asistencije

Nikola Vučević odigrao je jedan od najboljih mečeva ove sezone, ali njegovi Bulsi nisu uspjeli to da ”naplate” pobjedom na terenu Toronta.

Reptorsi su slavili protiv Čikaga 127:120, a duel je odlučen u produžetku u kojem su gosti dali svega šest poena (13:6).

Crnogorski centar je za 39 minuta na parketu dao 30 poena, uz 18 skokova i četiri asistencije.

Za dva je gađao 9/15, a bio je sjajan i u šutu za tri (4/6).

U poraženom timu na visini zadatka bio je još samo Demar Derozan sa 28 koševa i sedam dodavanja.

Paskal Sijakam je bio najbolji u Torontu sa 25 poena i 13 uhvaćenih lopti.

Uprkos porazu, 19. u sezoni, Bulsi su ostali na vrhu Istočne konferencije, dok je Toronto sedmi sa skorom 27-23.

Košarkaši Atlante savladali su Finiks 124:115 i tako prekinuli uspješnu seriju najboljeg tima lige, koji je do sinoć imao niz od 11 vezanih pobjeda.

Sansi su tek deseti put u sezoni teren napustili pognute glave, ponajviše zbog sjajne role najveće zvijezde Hoksa, Trea Janga.

Bek Atlante ubacio je čak 43 poena, od čega 18 samo u trećoj četvrtini.

Značajno oslabljene Sanse predvodio je Devin Buker sa 32 poena.

Dramatični derbi Los Anđelesa pripao je Klipersima (111:110).

Lejkersi su imali šansu da slave, ali pokušaj Entonija Dejvisa u posljednjoj sekundi nije bio uspješan.

Najefikasniji kod pobjednika je bio Markus Moris sa 29 poena, a pratili su ga Redži Džekson sa 25 i Serž Ibaka sa 20.

Kod Lejkersa, koji su i dalje bez Lebrona Džejmsa, Dejvis se zaustavio na 30 poena, uz sjajnih 17 skokova.