Srijeda, 24 Aprila, 2024

NBA: Dončić briljirao u Portlandu, poraz Lejkersa bez Džejmsa

Slovenac je ubacio 37 poena (8/9 za tri poena), uz sedam skokova i četiri asistencije, a pored njega istakao se Ričardson sa 21 poenom. ''Maveriksi'' su odigrali fenomenalno, a meč su prelomili tokom druge i treće četvrtine u kojima su napravili čak 37 poena razlike

Luka Dončić odigrao je još jednu fenomenalnu utakmicu u pobjedi Dalasa na parketu Portlanda, 132:92.

Slovenac je ubacio 37 poena (8/9 za tri poena), uz sedam skokova i četiri asistencije, a pored njega istakao se Ričardson sa 21 poenom.

”Maveriksi” su odigrali fenomenalno, a meč su prelomili tokom druge i treće četvrtine u kojima su napravili čak 37 poena razlike.

U ekipi Portlanda najbolji igrač Demijan Lilard utakmicu je završio sa 19 poena, Trent je ubacio 16.

Dalas nakon ovog trijumfa ima učinak 22-19, dok je Portland poražen 17. put uz 25 pobjeda.

Finiks je nadigrao Los Anđeles Lejkerse 111:94.

Domaći su do poluvremena stekli 15 poena prednosti i tu zalihu nisu ispuštali do kraja.

Ejton i Buker sa po 26 poena predvodili su Finiks do trijumfa.

Sa druge strane 23 poena i 10 skokova Herela, Šreder je ubacio 22, a u timu iz Los Anđelesa nije bilo povrijeđenog Lebrona Džejmsa.

Finiks je drugi na Zapadu sa 28 pobjeda i 13 poraza, dok su Lejkersi poziciju lošije plasirani sa istim brojem trijumfa, ali dva neuspjeha više.

Bruklin je u zanimljivoj utakmici nadigrao Vašington, 113:106.

Kajri Irving je ubacio 28 poena, uz sedam skokova i šest asistencija, dok je Džejms Harden dodao 26 koševa i osam uspješnih dodavanja.

Ni veoma raspoloženi Rasel Vestbruk nije pomogao “vizardsima”. Organizator igre ubacio je 29 poena, uz po 13 skokova i asistencija, dok je Hačimura upisao 20 koševa i uhvatio 10 lopti.

Bruklin je drugi tim Istoka sa 29 pobjeda i 14 poraza, Vašington je sve dalje od plej ofa sa skorom 15-26.