NBA: Denver i Finiks izborili drugu rundu, kraj za Lejkerse

Košarkaši Finiksa i Denvera sastaće se u polufinalu plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige, pošto su rano jutros slavili u utakmicama broj šest protiv Los Anđeles Lejkersa, odnosno Portlanda.

Sansi su sa 4-2 u pobjedama izbacili prošlogodišnje šampione. Devin Buker i društvo odigrali su još jedan sjajan meč i u Stejpls centru trijumfovali rezultatom 113:100.

Gosti su već u drugoj četvrtini imali 29 poena prednosti, pa je bilo jasno da oslabljeni Lejkersi, bez Entonija Dejvisa u punom kapacitetu, nemaju šta da traže u ovoj seriji.

Buker je utakmicu okončao sa 47 poena, dok se na drugoj strani izdvojio Lebron Džejms sa 29 pogodaka.

Prvi put u 18-godišnjoj karijeri, Džejms je eliminisan u prvoj rundi plej-ofa, a dosad je imao skor 14-0.

Rival Finiksa u borbi za finale biće Denver, koji je takođe sa 4-2 u pobjedama prošao dalje.

Nagetsi su šesti meč protiv Portlanda dobili sa 126:115.

Ponovo je sjajan bio Nikola Jokić sa 36 poena, osam skokova i šest asistencija.

Majkl Porter junior dodao je 26, iako je već u prvoj četvrtini brojao do 22, ubacivši šest trojki.

Demijan Lilard, koji je u petoj utakmici ubacio čak 55 poena, sada je imao 28, uz 13 asistencija.

Prva utakmica polufinala igra se u ponedjeljak u Arizoni.