Četvrtak, 28 Marta, 2024

Napoli ubjedljiv protiv Đenove, Sasuolo trijumfovao u Bolonji

Fudbaleri Napolija pobijedili su na svom terenu Đenovu sa 3:0, u meču pretposljednjeg, 37. kola Serije A.

Golove za domaći tim postigli su Viktor Osimhen u 32., Lorenco Insinje u 65. iz penala i Stanislav Lobotka u 81. minutu.

Napoli je treći sa 76 bodova, dok je Đenova pretposljednja, 19. sa 28 bodova.

Đenova do kraja prvenstva ima još samo teoretsku šansu za opstanak.

U posljednjem kolu Napoli gostuje Speciji, a Đenova dočekuje Bolonju.

Ranije danas, fudbaleri Sasuola pobijedili su na gostujućem terenu Bolonju sa 3:1.

Sasuolo je poveo u 35. minutu golom koji je postigao Đanluka Skamaka, na dodavanje Domenika Berardija, koji je pogotkom u 75. minutu udvostručio prednost.

Skamaka je svoj drugi gol na meču, a treći za Sasuolo, postigao u 80. minutu, a konačan rezultat postavio je Rikardo Orsolini iz jedanaesterca u prvom minutu nadoknade vremena.

Sasuolo je ostvario 13. pobjedu u prvenstvu i zauzima 11. mjesto na tabeli sa 50 bodova.

Bolonja je pretrpjela drugi uzastopni poraz, ukupno 16. i sa 43 boda zauzima 13. mjesto na tabeli.