Nadal preslišao Karenja Bustu za osminu finala

Nadal će se u sljedećoj rundi sastati sa boljim iz duela Nik Kirjos - Karen Hačanov

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u osminu finala Australijan opena pobjedom nad sunarodnikom Pablom Karenjom Bustom 3:0, po setovima 6:1, 6:2 i 6:4.

Prvi igrač svijeta za sat i 38 minuta provedenih na terenu u Melburnu iskoristio je pet od deset brejk lopti, dok rivalu nije dopustio nijednu priliku da mu oduzme servis.

Rafa je u ranoj fazi prva dva seta dolazio do brejka i potom još jednom oduzimao servis. Karenju-Busti.

Trideseti igrač svijeta je u trećem setu pružio jači otpor prošlogodišnjem finalisti, ali je Nadalu jedan brejk, kod rezultata 2:2, bio dovoljan da napravi posljednji korak na putu do plasmana u osminu finala.

Nadal će se u sljedećoj rundi sastati sa boljim iz duela Nik Kirjos – Karen Hačanov i nema sumnje da bi i Australijanac i Rus u svojim najboljim izdanjima mogli da naprave problem prvom igraču svijeta.