Četvrtak, 25 Aprila, 2024

Nadal maksimalan protiv Švarcmana, Španac u polufinalu US opena

Za mjesto u finalu Nadal će igrati protiv Matea Beretinija dok se u drugom polufinalu sastaju Grigor Dimitrov i Danil Medvedev.

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale US opena pobjedom nad Argentincem Dijegom Švarcmanom u tri seta – 6:4, 7:5, 6:2.

Švarcman je pružio veliki otpor, u prva dva seta se vraćao nakon dva brejka, ali je nakon toga padao u odlučujućim momentima.

U trećem setu, iako izgleda kao da ga je Nadal lako osvojio, ponovo je Švarcman imao svoje prilike, ali nije uspio da uzme bar set protiv favorizovanog Nadala.

Imao je Španac probleme sa grčevima u podlaktici, ali čini se da to nije ništa što bi trebalo da ga brine za predstojeći meč i da će uspjeti da se odmori i oporavi tokom dana pauze.