Utorak, 16 Aprila, 2024

Mundobasket: Španija prvi finalista, pobjedila Australiju nakon dva produžetka

Španija je poslije 50 minuta velike borbe savladala Australiju 95:88 i plasirala se u finale Svjetskog prvenstva.

foto FIBA

Ekipa Andreja Lemanisa odigrala je bolje tokom 40 minuta i to je propustila svoju šansu da trijumfuje.

Kao da su se reprezentativci Australije uplašili pobjede, u trenucima kada su trebali da prelome utakmicu.

Imali su i 12 poena prednosti, ali je u Španija uspjela u finišu da se potpuno vrati u utakmicu.

Četiri sekunde prije kraja kod vođstva “furije” sa poenom razlike, Mils je pogodio samo jedno bacanje i propustio priliku da donese trijumfom svom timu.

I u prvom produžetku je Australija imala posljednji napad za pobjedu, ali ponovo ga nije iskoristila, pa su Španci svoju šansu dočekali i iskoristili u drugom produžetku i slavili pobjedu.

Ekipa Serđa Skariola će za svjetsku titulu igrati u nedjelju od 14 sati sa pobjednikom utakmice Argentina – Francuska, koja se igra danas od 14 časova.