Mundobasket: Španci nanijeli prvi poraz Srbiji, Argentina demolirala Poljsku

Košarkaška reprezentacija Srbije pretrpela je prvi poraz na Svjetskom prvenstvu u Kini. Orlovi su poraženi od Španije rezultatom 81:69 i tako zakazali susret u četvrtfinalu sa Argentinom, koja je nadigrala Poljsku 91:65.

Bogdanović, Foto: FIBA

U potencijalnom polufinalu tim Aleksandra Đorđevića imaće priliku da igra sa selekcijom SAD, ukoliko aktuelni šampioni sa prve pozicije u svojoj grupi prođu u četvrtfinale, a zatim i izbore plasman u polufinale.

Lider grupe J u drugoj fazi Svetskog prvenstva selekcija Španije odmeriće snage sa Poljskom u četvrtfinalu.

Srpski tim je mnogo bolje otvorio duel i poslije uvodnih deset minuta igre imao je osam poena prednosti.

Orlovi su nagovestili dobru i povezanu igru u napadu, ali je Furija u nastavku potpuno preuzela kontrolu nad duelom u Vuhanu.

Španci su drugu četvrtinu dobili rezultatom 32:17 i sjajnom odbranom uspjeli da preokrenu.

Riki Rubio je predvodio “furiju” s 19 poena, dok je za “orlove” Bogdan Bogdanović ostvario dabl dabl učinak s 26 poena uz deset skokova.

Košarkaši Argentine pobjedom nad Poljskom 91:65 osvojili su prvo mjesto u I grupi Mundobasketa u Kini.

Kampaco, Foto: FIBA

“Gaučosi” će tako u četvrtfinalu igrati protiv Srbije.

Duel u Fošanu Argentinci su dobili s lakoćom, dominiravši tri četvrtine, da bi u posljednjoj dionici došlo da spuštanja gasa i ravnopravnije borbe.

Luis Skola bio je centralna figura utakmice sa 21 poenom, kod Poljske 16 pogodaka Slotera.

Izabranici Majka Tejlora će za plasman u polufinale igrati protiv pobjednika grupe J.

U doigravanju od 17. do 32. mjesta Iran je nadigrao Filipine 95:75, dok je Nigerija bila bolja od domaćina 86:73.