Mundobasket: Pogledajte dramatičnu završnicu između Portorika i Irana

Svjetsko prvenstvo u košarci počelo je danas, a već smo svjedočili jednoj vrloj uzbudljivoj utakmici koja je riješena u posljednjoj sekundi…

Portoriko, Foto: FIBA

Iako je na poluvremenu imao zaostatak od 18 poena i gubio sve do 40. minuta, Portoriko se na fenomenalan način izborio za trijumf nad selekcijom Irana 81:83.

Dejvid Uertas je sa dvije uzastopne trojke preokrenuo rezultat na 81:78, uslijedila je luda trojka veterana Hamida Hadadija za izjednačenje, da bi tačku na ovaj susret stavio Havijer Mohika.

Podsjetimo se, Srbija je jutros savladala Angolu s ubjedljivih 105:59, Poljska je bila bolja od Venecuele 80:69, kao i Rusija od Nigerije 82:77.

U toku je meč između Italije i Filipina, kao i Obole Slonovače i Kine, a očekuju se danas još dueli između Argentine i Južne Koreje,a nešto kasnije Španije i Tunisa.