Četvrtak, 28 Marta, 2024

Mundobasket: Gasol i Rubio presudili Portoriku, Poljacima drama protiv Kine

Košarkaši Španije savladali su Portoriko 73:63 u utakmici drugog kola grupe C Mundobasketa u Kini.

Gasol, Foto: FIBA

Kao i protiv Tunisa na startu takmičenja, Španci nisu blistali u prvom poluvremenu, ali su u nastavku izgledali odlično i bez poteškoća došli do nove pobjede.

Mark Gasol sa 19 i Riki Rubio sa 17 poena predvodili su “crvenu furiju”, dok se kod Portorika istakao Đan Klavel sa 13 pogodaka.

Rusija je u grupi B došla do drugog trijumfa, savladavši selekciju Južne Koreje 87:73.

Andrej Voroncevič i Vitali Fridzon su sa po 13 poena predvodili “zbornaju”.

Kod Koreje Guna Ra je bio najbolji sa 19 poena.

Poljska je u derbiju grupe A, poslije produžetka, slomila otpor domaćina Mundobasketa 79:76.

Blistali su Ponitka sa 25 i Sloter sa 22 poena, dok je Kinezima bila nedovoljna dobra partija Đanlijana Lija koji je susret okončao sa 24 poena i osam skokova.