MUNDIJAL Pogledajte nevjerovatan gol Rišarlisona

Fudbaleri Brazila razbili su Južnu Koreju već u prvom poluvremenu utakmice osmine finala Svjetskog prvenstva, a među četiri postignuta gola izdvaja se onaj Richarlisona iz 29. minute.

Brazil je u prvom poluvremenu postigao četiri gola Južnoj Koreji i tako već ovjerio plasman u četvrtfinale na megdan Hrvatskoj.

Nakon uvodnih golova Viniciusa Juniora i Neymara, najljepši detalj prvog poluvremena je pogodak Richarlisona koji je brzo postao viralan na društvenim mrežama.

Richarlison je dočekao van kaznenog prostora loptu, a onda je nekoliko puta žonglirao glavom, prije nego što je spustio na zemlju i odigrao fantastičnu akciju “na prvu” sa svojim saigračima.

Na kraju je Thiago Silva dodao upravo do Richarlisona koji pogađa za 3:0. U nastavku prvog poluvremena pogodio je i Lucas Paqueta za poker golova u mreži utučenih Korejanaca.