Moto GP: Vinjalesu trijumf u Mizanu, velika gužva u borbi za titulu

Vozač Jamahe Maverik Vinjales pobjednik je sedme trke ovogodišnjeg Mogo GP šampionata koja je na stazi u Mizanu vožena za Veliku nagradu Emilija Romanje.

Vinjales, Foto: Mozzartsport.com

Španski motociklista slavio je sa dvije i po sekunde sekunde prednosti u odnosu na sunarodnika Đoana Mira, dok se na pobjedničkom postolju našao i treći Španac – Pol Espargaro.

Vinjalesu se put do premijernog trijumfa u sezoni otvorio na sedam krugova prije kraja, kada je sa staze izletio dotad vodeći Italijan Frančesko Banjaja.

Fabio Kvartararo zauzeo je četvrtu poziciju, a nakon njega kroz cilj su prošli Migel Oliveira, Takaki Nakagami, Aleks Markez, Andrea Doviciozo, Franko Morbideli i Danilo Petrući.

Na čelu generalnog poretka vlada velika gužva – vodeći Dovi ima 84 poena, Kvartararo i Vinjales imaju po 83, dok je četvrti Mir sa 80.

Naredna trka vozi se idućeg vikenda u Barseloni za VN Katalunje.