Mersisajd derbi: Remi u burnom derbiju Liverpula

Everton poslije pet kola ima 13 bodova i lider je sa tri boda više od Liverpula

Everton i Liverpul odigrali su 2:2 u zanimljivom gradskom derbiju na “Gudison parku”.

Mane, Foto: AFP

“Redsi” su do prednosti došli iz praktično prve akcije na utakmici. Igrao se treći minut kada je Robertson dobro prošao po lijevoj strani i asistirao Sadiu Maneu, koji nije imao težak posao pred golom Pikforda.

Uslijedila je povreda najvažnijeg igrača odbrane Liverpula Virdžila Van Dajka, da bi Everton izjednačio već u 19. minutu.

Hames Rodriges izveo je korner, a Majkl Kin bio je najviši u skoku u kaznenom prostoru Liverpula.

I u nastavku su gosti prvi došli do gola preko Moa Salaha.

Međutim, Dominik Kalvert Luin je sedmim golom u sezoni spriječio trijumf “redsa.

U nadoknadi je Henderson dao gol za goste, ali je nakon gledanja snimka poništen zbog milimetarskog ofsajda.

Everton poslije pet kola ima 13 bodova i lider je sa tri boda više od Liverpula.