Srijeda, 24 Aprila, 2024

Masters u Rimu: Nadal se osvetio Cicipasu za polufinale Madrida

Rafael Nadal je sa 2:0 u setovima pobijedio Stefanosa Cicipasa i plasirao se u finale Mastersa u Rimu.

Rafa je za sat i 43 minuta savladao Grka, a razliku su napravile sitnice pošto je i Cicipas dobro igrao, ali za razliku od Nadala nije iskoristio šanse i osvetio se za poraz u polufinalu Madrida.

Recimo u prvom setu razliku je napravilo to što je Rafa na startu iskoristio brejk loptu, dok Cicipas u narednom gejmu nije realizovao dvije šanse da oduzme servis rivalu što ga je odvelo u poraz 6:3.

Drugi set je rijedšio brejk u trećem gejmu, najdužem na meču, u kom je Španac realizovao treću brejk loptu i sa 6:4 osigurao trijumf.

Nadal sada čeka pobjednika meča Đoković – Švarcman.