Srijeda, 24 Jula, 2024

Mađarska šokirala Škotsku u 100. minutu

Fantastičnu su kontru istrčali Mađari, Šalaja je proigrao Čobot sjajnom dijagonalom, a onda mu ovaj uzvratio asistencijom za 1:0 i potpunu ludnica u Štutgartu i veliko slavlje mađarskih fudbalera i navijača.

Mađarska je u 100. minutu stigla do gola za pobedu protiv Škotske i najvjerovatnije do plasmanu u osminu finala Evropskog prvenstva sa trećeg mjesta.

Škotska je igrala nešto bolje i aktivnije tokom utakmice, ali nije terensku inicijativu krunisala pogodstkom, ali je utakmicu obilježio događaj iz 70. minuta.

Golman Gan je u pokušaju da interveniše naletio i pokupio Vargu. Fudbaler Mađarske je pao na travu i nije se pomerao. Navijači na tribinama su se hvatali za glavu, mađarski navijači tražili penal.

Fudbaleri Mađarske su potrčali ka medicinskom timu koji se šetao ka Vargi sa nosilima i medicinskom opremom.

Svi su opkružili Vargu, napadač Mađarske je ostao bez svjesti i nije se pomerao, njegovi saigrači se drže za glavu. Svi su bili u nevjerici. Čak su i ljudi na terenu raširili ćebad, da se ne bi snimalo i otkrilo previše, odnosno sačuvalo dostojanstvo fudbalera Mađarske…

Izmena za Mađare

Nakon svega VAR je pregledao situaciju i da li ima osnova za penal. Prekid je trajao 10 minuta, penala nije bilo, a Varga je iznesen sa terena.