Subota, 20 Aprila, 2024

Luda završnica u Madridu, Savićev Atletiko eliminisan iz Lige šampiona

''Kolčonerosi'' su na svom terenu remizirali sa Bajer Leverkuzenom 2:2, iako su u 99. minutu imali priliku da iz penala dođu do cijelog plijena i tako ostanu u trci za poziciju broj dva u grupi B.

Atletiko Madrid, našeg Stefana Savića, na dramatičan način je izgubio sve šanse da se bori za plasman u osminu finala Lige šampiona.

“Kolčonerosi” su na svom terenu remizirali sa Bajer Leverkuzenom 2:2, iako su u 99. minutu imali priliku da iz penala dođu do cijelog plijena i tako ostanu u trci za poziciju broj dva u grupi B.

Karasko nije bio precizan sa bijele tačke, potom je Saul odbitak sproveo u prečku, a iz trećeg pokušaja nije pogodio ni Rejnildo pa je španski predstavnik morao da se pomiri sa eliminacijom.

U nokaut fazu iz ove grupe prolaze Briž i Porto.

U grupi A očekivani rezultati – Napoli je zadržao maksimalan učinak savladavši Rendžers 3:0, a identičnim rezultatom je Liverpul slavio na gostovanju Ajaksu.

Bajern Minhen je na Nou Kampu, u meču koji je bio samo stvar prestiža, preslišao Barselonu 3:0 pogocima Manea, Čupo-Motina i Pavara.

Posljednje kolo biće ključno za rasplet u grupi D, gdje sve četiri ekipe gaje nadu u plasman u eliminacionu fazu elitnog takmičenja.

Totenhem je večeras odigrao 1:1 sa Sportingom, dok je Ajntraht u Frankfurtu bio bolji od Marseja 2:1.

Uoči posljednjih 90 minuta londonski klub ima osam bodova, Sporting i Ajntraht po sedam, a Marsej šest bodova.