LŠ: Real na rubu eliminacije, Salcburg dominantan u Moskvi

Tim Zinedina Zidana izgubio je večeras u Ukrajini od Šahtjora 2:0 i pao na treće mjesto u grupi B. Trijumf Šhatjoru donijeli su Dentinjo i Solomon.

Najtrofejniji klub Lige šampiona, Real Madrid, ovosezonski nastup u elitnom takmičenju mogao bi da završi već u grupnoj fazi.

Šahtjor, Foto: AFP

Tim Zinedina Zidana izgubio je večeras u Ukrajini od Šahtjora 2:0 i pao na treće mjesto u grupi B.

Trijumf Šhatjoru donijeli su Dentinjo i Solomon.

Real i Šahtjor sada imaju isti bodovni učinak, ali je klub iz Donjecka u prednosti zbog boljeg međusobnom skora.

Real u posljednjem kolu gostuje Menhengladbahu, koji bi večeras trijumfom protiv Intera osigurao nokaut fazu.

Šahtjor zavisi samo od sebe – ukoliko savlada “neroazure” u 6. rundi ovjeriće plasman u osminu finala elitnog takmičenja.

Salcburgom je grupi A savladao Lokomotivu 3:1 i preuzeo treće mjesto na tabeli.

Austrijski prvak ima četiri boda, jedan manje od drugoplasiranog Atletiko Madrida koji večeras igra protiv Bajerna.

Salcburg i Atletiko biće rivali u posljednjem kolu grupne faze.