LŠ: Mornar nemoćan i u Češkoj

Barani su u šestom kolu grupe C izgubili od češkog Nimburka u gostima 91:74.

Košarkaši Mornara još su na nuli u FIBA Ligi šampiona, jedina ekipa sa svim porazima u tom takmičenju.

Luković, Foto: FIBA

Mornar je utakmicu počeo sa 12 uzastopnih promašaja, prve poene iz igre postigao tek četiri minuta i devet sekundi prije kraja prve četvrtine, tako da je ishod meča već tada mogao da se nasluti.

Tokom cijele utakmice gosti su se mučili u napadu, mada su krajem poluvremena prišli na četiri poena razlike (40:36).

Nimburk, međutim, nije dozvolio preokret, brzo je vratio dvocifrenu prednost i mirno priveo meč kraju za petu pobjedu u grupi.

Barski košarkaši iz igre su šutirali mizernih 37,5 odsto (24/64), pogodili svega 13 od 36 šuteva za dva… Imali su i 18 izgubljenih lopti.

Antabija Voler i Džejkob Pulen ubacili su po 17 poena.

U timu Nimburka nezadrživ je bio reprezentativac Češke Vojteh Hruban sa 28, Jaromir Bohačik i Dalton Hejden po 15.