Utorak, 23 Aprila, 2024

LŠ: Budućnost bolja od Valčee i u Rumuniji

Rukometašice Budućnosti zabilježile su treći trijumf u Ligi šampiona savladavši Valčeu u Rumuniji 21:20 u četvrtom kolu grupe C.
Budućnost je tako i drugi put savladala rumunski tim nakon što je u Podgorici slavila 23:19.

Izabranice Dragana Adžića bolje su otvorile susret, imale po dva, tri gola prednosti od starta, ali se domaći tim vratio u finišu i stigao do 10:10.

Ipak, sam finiš prvog dijela pripao je Budućnosti koja je na velikom odmoru imala finu prednost, 13:10.

Održavala je Budućnost prednost na startu drugog dijela, ali je domaći tim nošen sjajnom podrškom već nakon desetak minuta igre preokrenuo i poveo 16:15.

Uslijedila je prava drama u samom finišu susreta. Domaće su imale po gol prednosti, ali je Budućnost stizala do izjednačenja. Na dva minuta do kraja Majda Mehmedović je pogodila i Budućnost je povela 21:20, a onda su djevojek Dragana Adžića izdržale do kraja i došle do treće pobjede u Ligi šampiona.