LŠ: Atalanta savladala Ajaks u meču odluke, Salah ispred Džerarda

Direktan duel za prolaz dalje u Amsterdamu završen je pobjedom gostiju 1:0. Gol odluke postigao je Luis Murijel nakon lijepe asistencije Frojlera u 85. minutu

Atalanta je ponovo u osmini finala, Ajaks ide u Ligu Evrope.

Murijel, Foto: Reuters

Direktan duel za prolaz dalje u Amsterdamu završen je pobjedom gostiju 1:0.

Atalanti je i bod bio dovoljan, Ajaks nije napravio žestok pritisak da dođe do pobjede, ali je desetak minuta prije primljenog gola imao zicer – Golini je sjajno zaustavio šut Klasena.

Nade domaćina su postale sve manje kada je Gravenberh u 79. minutu dobio drugi žuti karton.

Prostor koji su dobili sa igračem više gosti su sjajno iskoristili.

U drugom meču grupe D, Mitjiland i Liverpul igrali su 1:1.

Mohamed Salah je u 55. sekundi doveo “redse” u vođstvo i postao najbolji strijelac Liverpula svih vremena u Ligi šampiona.

Izjednačio je Šolc iz penala u 62. minutu.
Liverpul je ranije obezbijedio prvo mjesto u grupi.